ZA OPONOU NOCI

17.12.2018Production

Celovečerní film
Za oponou noci
potřebuje pomoci dokončit

Někdo mou šestiletou cestu sledoval více, někdo méně a někdo vůbec.

Příběh Za oponou noci je o zážitku z mé druhé klinické smrti. Příběh se dotýká každého na planetě, kdo se ptá, odkud jsme, kam jdeme, co je před narozením a co je po smrti. Scénář k filmu Za oponou noci jsem napsal podle svých knih v roce 2013.

Filmový debut odmítly TV stanice a přišly plané přísliby investorů. Pak se objevil investor, který se rozhodl, že bude „producent“, byť to nikdy nedělal. V říjnu 2014 po třech filmovacích dnech zjistil, že má mít ve filmovací den najednou kameramana a herce. 

Dopadlo to tak, že 20.8.2015 film nedotočil a bez diskuse nahnal do postprodukce. Premiéru stanovil na listopad 2015 bez skladatele. Primární střih potvrdil, že nedotočené a nepřetočené scény chybí. 

V březnu 2016 mi předložil podvodnou smlouvu. Následně mi bylo sděleno, že se bude stříhat v USA. Nebyla to pravda. Po 10 měsících jsem však mohl ustřihnout film, jak bylo třeba. Bylo nutné přijít na to, jak vyřešit nedotečenou hlavní ženskou postavu. Udělal jsem to. Film od srpna 2016 funguje.

V srpnu 2016 jsem zaslal obchodní nabídku na odkup materiálu, aby příběh nebyl dále poškozován amaterským přístupem "producenta". Nebyla reflektována. Byl opakovaně vyzýván, aby narovnal škody a stav, který způsobil. Letos na jaře jsme obdrželi nabídku na filmový materiál, a tak jsme mohli odečíst část škod a navázat na práci ze srpna 2016.

Film jsem vzal v létě 2018 na střižnu a po pěti nových dotáčkách příběh narovnal tak, že nám z toho vyplynula ještě dotáčka. Film se snažím finančně postrkávat přednáškami k dokumentu Vše o životě po životě a prodejem knih, což jde velmi pomalu.

Napadlo mě, že bude rychlejší se dohodnout na dokončení filmu s budoucími divákyZa oponou noci nebo drobnými investory. Podporovatelé dostanou za svůj příspěvek lístky na premiéru, knihu, plakát, fotografii použitou ve filmu a titulek ve filmu. Investoři dostanou fixní zisk a také titulek ve filmu. Vše na smlouvu a fakturu. Předpremiéry nastaveny od 16.11. do 18.12.2019.

Děkuji za pozornost
režisér projektu Za oponou noci
Dalibor Stach

ra
Dialog RA:E
Za oponou noci - ZON

Odběr novinek