ZA OPONOU NOCI

18.06.2018Production

Točí se to stejné?


Dostali jsme spoustu dotazů k Za oponou noci. Bude se přetáčet úplně to stejné? Druhá otázka je, proč k tomuto rozhodnutí došlo?

Za oponou noci se přetočí přesně podle finálního střihu ze srpna 2016. Tehdy do střihu přestal dva měsíce neodborně zasahovat producent Milan Friedrich. Pokyny na nesmyslné umístění některých celků projektu opravdu hodně škodily. Vše se bez zásahů producenta dalo na správná místa. Příběh se začal držet hlavní postavy a ne hvězdného obsazení. Vše ve střihu začalo fungovat, což jsme si otestovali na zkušebním publiku. Vyřešilo se i to nejzávažnější pochybení produkce, že pan producent Milan Friedrich nenechal film dotočit. Nahnal nedokončený film nepochopitelně do postprodukce. Posprodukci osobně začal řídit naprosto neodborným způsobem. Toho by se ani filmový amatér nedopustil.

Pan Milan Friedrich obdržel v srpnu a září 2016 několik obchodních nabídek, aby zpracovávanou látku více nepoškozoval. Reagoval na ně prohlášením, že režii zbavuje autorských práv. Tím dal jasně najevo, jaký je jeho skutečný záměr. Chtěl se díla zmocnit jakýmkoliv způsobem. A tím veškerá komunikace ustala.

Loni na jaře 2017 byl režisér Dalibor Stach překvapivě kontaktován panem Petrem Vachlerem. Ten se snažil zprostředkovat, aby režisér zlegalizoval prapodivnou verzi pana producenta. Předložili jsme 10 bodů, za kterých budeme jednat. Pan producent nesplnil ani jeden bod a přestal opět komunikovat.

Na podzim 2017 jsme se snažili Milana Friedricha a Jana Egüyda přivést ke komunikaci a k jednacímu stolu. To systematicky Milan Friedrich odmítal a spolu s ním i Jan Egüyd, který jako výkonný producent nese plnou zodpovědnost za průběh naprosto katastrofální produkce.

​Pan producent Milan Friedrich nekomunikoval a pokračoval ve vývoji pseudoverze filmu Za oponou noci. Nakonec dostal výborný nápad. Film přejmenoval na Tajemství karmy a prohlásil sebe za scénáristu a režiséra. Na IMDb si dokonce zkopíroval i zajímavý rozpočet filmu Za oponou noci. 8 mil. USD je čistokrevná nepravda. Jak by chtěl tímto přístupem světu sdělovat příběh o zákonitostech karmy nám opravdu není jasné.

Když se objevila na YOUTUBE upoutávka na jeho verzi Za oponou noci, kterou nazval Tajemství karmy, nahlásili jsme porušování autorských práv. Protože producent neudělal smlouvu hereckou s režisérem Daliborem Stachem, který ve filmu hraje sám sebe a v upoutávce byl, tak jsme nahlásili i porušení práv na ochranu osobnosti. Odhalili jsme tak skutečné Tajemství karmy. YOUTUBE nechal upoutávku okamžitě smazat.

Milan Friedrich byl opakovaně vyzván, aby narovnal stav, který svým jednáním způsobil. Nekomunikuje. Zvolili jsme proto rychlejší a srozumitelnější cestu. Film dostaneme k divákovi, když ho celý po střihu prostě během patnácti dnů přetočíme.


zon
zon
zon
zon

Odběr novinek