Telesfor


Projekce dokumentu a přednáška

45 min. dokument, 60 min. přednáška, plus odpovědi na dotazy 


Vše o životě po životě „3“ – Alex setkání světů

Dokument je vyprávěním lidí, kteří překročili hranici smrti a bylo jim umožněno vrátit se zpět. Obsahuje průběh prožitku, ale i celkovou změnu, která těmto lidem klinická smrt do života přinesla. Změnu vnímání svého okolí a světa. Pochopení, že nic se neděje náhodou. Fakt, že člověk je neustále v možnosti a jediné, co nás brzdí, jsme my sami. Dokument posouvá hranici poznání fenoménu klinické smrti. Je natočen lidmi, kteří prodělali vícenásobnou klinickou smrt. V dokumentu zazní jedna otázka, která padla poprvé na světě a překvapivě se od lidí, kteří klinickou smrt prožili, dostává překvapivých odpovědí. Je to poprvé, co takové odpovědi zaznívají. Tuto otázku mohl položit jen někdo, kdo klinickou smrt prošel.

Natáčení během tří let dovedlo filmaře k Danielovi, který zažil velmi zajímavou fenomenologickou zkušenost. Daniel v roce 2012 oslepne a po transplantaci orgánů 2015 prodělá klinickou smrt. Při cestě do světla se srazí s Alex, která se minutu před ním zabije pádem ze stromu v USA. Když je Daniel vrácen zpět, zůstane v komunikaci s Alex, která se stává jeho průvodcem ve vyšším světě. Daniel svůj příběh napsal do knihy Alex setkání světů. Když knihu na tomto světě během čtyř měsíců napsal, splnil tím svůj úkol na Zemi, který po návratu z klinické smrti měl. Po odevzdání surového textu zemře za tři dny na zástavu srdce. Celý příběh má pokračování v připravované knize Rachael vede Alex – Pernštejnské proroctví.

Po projekci dokumentárního filmu následuje přednáška Dalibora Stacha, který je režisérem filmu, spisovatelem, scénáristou, výtvarníkem a fotografem v jedné osobě. Sám klinickou smrt dvakrát prožil a setkal se s nejvyšší bytostí „Řezbářem Energií“ (Bohem) při druhém zážitku, kdy prodělal pětiminutovou zástavu srdce. Na základě osobních zkušeností s klinickou smrtí napsal několik knih. Dvě z nich (Krušnohorské proroctví a Za oponou noci) se staly knižními předlohami pro celovečerní film Dimenze, který Dalibor Stach natočil s plejádou českých herců a dvou hollywoodských hvězd Brendan Fraser (Mumie) a Marcia Cross (Zoufalé manželky) a který bude do kin uveden 2021.

Po skončení je možné si zakoupit knihy. Výtěžek z akce jde na výrobu celovečerního filmu Alex setkání světů, což bylo poslední přání Daniela vyřčené čtyři dny před jeho odchodem.


Odběr novinek